«Пишу для дітей і для дорослих. Досі вірю, що Любов врятує світ і що в середині кожної людини живе Сонце. Більше про мене можуть сказати мої твори»
«Романи Дари Корній вирізняються неповторним стилем, у якому українська міфологія гармонійно переплітається з реальністю сьогодення»
«Проза Корній просто пахне польовими квітами і полином, вітром свободи, для якого не існує перешкод у вигляді літературних канонів і штампів»
Дара Корній (Мирослава Замойська) – сучасна українська письменниця, журналістка, волонтерка. З 2016 року Золота письменниця України. Авторка понад десяти романів, більшість із яких ставали бестселерами, а також дослідження «Чарівні істоти українського міфу». Вона є лауреаткою третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник» (2010).
Дара Корній народилася 20 вересня 1970 року в селі Секунь Старовижівського району Волинської області. Середню школу закінчила в селі Княже Львівської області. Вищу освіту здобула у Львові. Закінчила журналістсько-редакторське відділення Українського поліграфічного інституту. Працювала у Львівській національній академії мистецтв.
Мешкає у Львові. Одружена з Володимиром Чуловським. Виховує старшу доньку Дарину й молодшого сина Максима. Має внучку Дзвінку.
Письменниця захоплюється дохристиянською міфологією, праукраїнськими віруваннями, етнографією, казками, народною музикою, книгами.
Корній – прізвище дідуся. Взяти псевдонім було вимогою видавця, який сказав, що Мирослава Замойська звучить надто пафосно, а потрібно бути простішим, ближчим до людей.
Дара Корній спочатку писала для дитячої аудиторії, для журналів «Ангелятко», «Ангеляткова наука», та для підлітків (журнали «Крилаті», «Однокласник»).
Натхненням для написання власних творів авторка називає свою дочку, яка читала закордонне фентезі, а Дара, що цікавилась українською міфологією, віруваннями та народними казками, розуміла, що можна написати не менш захопливе фентезі, засноване на нашому матеріалі.
роман / Д. Корній. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2010. – 334с.
Талановита дослідниця теми містичного кохання може стати українською Стефані Майєр, з її уславленою вампірською сагою. Адже Аліні, головній героїні «Гонихмарника», судилося зустріти свого Едварда Каллена – дивного незнайомця в чорному, тільки от п’є він не кров, а каву зі смаком гвоздики, любить волошки й дощі та зветься Кажан.
За його душу варто поборотися!
Саме про Любов, про боротьбу між Добром і Злом роман Дари Корній…
роман / Д. Корній. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. – 318с.
Поки прихильники сутінкової саги сумують над тим, що Стефані Майєр відклала завершення свого роману «Сонце півночі» (сповідь Едварда Каллена), її українська колега Дара Корній започаткувала власну сагу. Зазирніть у чорну душу темного безсмертного – і ви побачите там кохання, яке виточило лють. Сутінки спустилися на світ Чотирьох Сонць, коли лихий Стрибог, стоячи на Дівич-горі, віддавав накази нищити, палити все, що було дорого Птасі – на той час безпорадній дівчинці. Це згодом вона стане найсильнішою зі світлих безсмертних… і пробачить йому, і покохає, і приборкає звіра… Але чому надзвичайну дитину ціною власного життя йому народить звичайна смертна жінка?
роман / Д. Корній. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 318с.
Юна Мальва, тільки-но здобувши статус безсмертної, змушена йти у світ темних, і невідомо, чи витримає вона гідно це випробування. Мальва мусить обрати бік сили. Знання безсмертної зростають із кожним днем, і темний бік приваблює своєю силою і обіцянками цілковитої влади, адже її батько Стрибог – наймогутніший серед темних. Але на світлому боці в неї залишилися близькі люди та коханий.. Від того, чи витримає Мальва випробування, залежить доля багатьох світів, однак не варто недооцінювати підступність темної сили…
роман / Д. Корній. – Харків: Віват, 2019. – 320с.
Іноді достатньо подивитись у нічне небо, щоб знайти свою зірку. Сергієві пощастило більше: він зустрів свою Зоряну на землі. Або ж так: Лічозір знайшов свою Літавицю. Якийсь містичний зв’язок між ними пробудив любов, на яку чатують випробування часом і відстанню і якій судилося навіть протистояти смерті, що йтиме за ними назирці.
роман / Д. Корній, Т. Владмирова. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 368с.
Ніч. Степ. Сніг. Зима. І в яку історію ти знову вплуталась, Руслано? Що (чи хто?) вело тебе, коли опинилася новорічної ночі посеред засніженого безмежжя й наштовхнулася там «випадково» на самотню маленьку дівчинку, зовсім замерзлу? Довкола нікого. Ані живих, ані мертвих. Лишень стужа, місяць вповні та замети. Що маля тут робить, одне-однісіньке?
роман / Д. Корній. – Харків: Віват, 2022. – 304с.
Нелегка доля випала Вероніці. Переживаючи вже десятий викидень та мало не вкоротивши собі віку, жінка раптом поринає в дивні сни, де душі ненароджених дітей благають про спасіння. Дати їм вічний спокій може тільки Полудниця – примара, що існує поміж двох світів, - але лише в обмін на жертви зі світу живих, яких вона має забирати пополудні.
Чи все це видіння зболеної жінки, а чи смерті, свідком яких стає Вероніка, справді справа рук Полудниці? Тим часом викривається дедалі більше моторошних таємниць: і про покійну подругу, яку всі вважають босорканею, і про рідну людину, яка виявиться геть незнаною. Чи виборсається Вероніка з пастки, у яку втрапила?
Ця насичена гуцульськими легендами і містикою історія змушує замислитись: можливо, це не злі духи винні у людських негараздах?
роман / Д. Корній. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 304с.
Для Магдалени світ зруйнувався тієї миті, коли її чоловік оголосив, що має коханку – молоду, вродливу, успішну. Гранітна плита, яка була дахом її старого світу впала…та не прибила, а, навпаки, вивільнила Магду. Та щоб усвідомити це, спочатку треба було дістатися дна… Учорашня сіра миша зі зболеним поглядом перетворилася на жінку, яку вона бачила вві сні, - красиву, впевнену, владну… мавку, яка вміє зачаровувати чоловіків та розбивати їхні серця – але у власне не впускати нікого. Та життя плете свої візерунки, і одного разу два шляхи, яким долею судилося бути одним, зійшлися… Та все не так просто. Бо кохання може стати оманою.
Виставку підготувала провідний бібліотекар Яніна Стець